Samsung odhalil Galaxy Note 8

26. 02. 2013

Samsung rozširuje svoju ponuku zariadení o ďalšie, tentokrát o 8 palcový Galaxy Note 8.

"Tablet je o 25% ľahší ako tablety Galaxy Tab 2. 8" displej disponuje rozlíšením 1280x800 pixelov. Tablet ponúka voliteľné 3G pripojenie a takisto pripojenie do HSPA+ sietí. Na tablete beží Android 4.1 Jellybean, ktorý má k dispozícii 1,6 GHz štvorjadrový CPU. Procesor je založený na dizajne ARM Cortex A9 na rozdiel od novších Cortex A15 používaných v Chromebookoch a Google Nexus 10 tabletoch." - vyjadril sa Shoneel Kolhatkar, riaditeľ plánovania v Samsung

Note 8 bude dostupný v druhej štvrtine roku v Severnej Amerike, Európe, Južnej Kórey, na strednom východe, Afrike, Číne, Taiwane, Južnej Ázii a v niektorých ďalších regiónoch. Samsung o cene zatiaľ mlčí a oznámi ju až neskôr. Zariadenie bolo oznámené pred začatím Mobile World Congress v Barcelone, ktoré sa uskutoční budúci týždeň. Od Samsungu sa očakáva, že odhalí viac o svojich plánoch týkajúcich sa jeho nadchádzajúcich smartfónoch a tabletoch práve na tomto podujatí.

Podľa vyjadrenia viceprezidenta a generálneho manažéra Nanda Ramachandran, je rok 2013 pre Samsung "rokom tabletov".

Samsung je druhým najväčším dodávateľom tabletov hneď za Apple za poslednú štvrtinu roku 2012. Dodávky tabletov na trh sa zvýšili o 263% a z roka na rok stúpajú, zatiaľ ročne dosiahol Samsung najviac 7,9 milióna kusov čo je 15.1%-tný podiel na trhu. Je to ale stále malé číslo oproti Apple, ktorý má podiel na trhu 43,6%. Samsung stále ostáva najvačším dodávateľom Android zariadení na trh.

Galaxy Note 8 disponuje taktiež s S-Pen, lenže jeho funkciu Samsung trochu rozšíril aby fungoval s inými aplikáciami. S-Pen teraz vie nielen zaznamenávať písané písmo ale môžte s ním podčiarknuť slovo a dať ho vyhľadať na mapách Google a poslať emailom. Cez Note 8 môžte prehrávať filmy priamo na Samsung Smart TV cez funkciu Allshare tak ako je tomu u Galaxy smartfónoch a tabletoch.

Zariadenie je vybavené zadným 5 MPx a predným 1,6 MPx fotoaparátom. Úložisko Samsung ponúka 16 alebo 32GB s rozšírením na 64GB cez SD kartu. Vnútornú pamäť má Note 8 2GB. Povedzme si ale rovno, že v dnešnej dobe by sa zišlo aj väčšie úložisko.

Zdroj: itworld.com


Formuláre